Przejdź do głównej zawartości

Ciekawostki

Wiek Geralta w powieściach Andrzeja Sapkowskiego nigdy nie został sprecyzowany. Gra Wyobraźni oraz CD Projekt RED określają wiek protagonisty na około sto lat, z kolei sam Autor w jednym z wywiadów poinformował, iż wiedźmin w trakcie akcji „Chrztu ognia” ma ponad pięćdziesiątkę. W książkach 2 rzeczy są pewne, że Triss urodziła się 50 lat po zniszczeniu Kaer Morhen i zniszczenie warowni jest złotym środkiem między narodzinami Geralta i Triss (przyjmując margines błędu około 15 lat). Jeśli Geralt ma około 100 w grach Triss ma 30-40 lat to w opowiadaniu „Ostatnie życzenie” Yennefer wspomina mądrości Triss na temat mężczyzn wtedy miały około 10 lat. W grze musi mieć około 120, ale w „Głosie rozsądku” Nenneke wspomina, że pamięta czasy, jak Geralt sięgał jej do paska spódnicy. Wiek kapłanki musi wynosić około 150-160 lat.


Ogólne


  • Geralt podczas rozmowy lubił ironizować.
  • Geralt, jako pozbawiona pochodzenia sierota, chciał z początku przedstawiać się jako Geralt Roger Eryk du Haute-Bellegarde. Dopiero Vesemir uświadomił mu, że to „śmieszne, pretensjonalne i kretyńskie”. Ostatecznie nadał sobie przydomek „Geralt z Rivii”. Nauczył się nawet naśladować rivski akcent.
  • Swoje włosy utrzymywał w szyku za pomocą opaski (narzekał, gdy Yennefer zabroniła mu noszenia jej podczas balu).
  • Mutacja naczyń krwionośnych uniemożliwia Geraltowi rumienienie się, co uznał za bardzo przydatne w niektórych momentach.
  • Geralt, swoje białe włosy również zawdzięcza mutacji. To ona pozbawiła go barwnika, czyniąc jego włosy białe niczym fisstech.
  • Za Geraltem nie przepadały koty, typową ich reakcją na widok Wiedźmina była ucieczka.
  • Tylko dwie osoby pokonały Geralta w pojedynku. Tymi osobami byli Vilgefortz z Roggeveen i Letho z Gulety(w grze). Mimo to, Geralt spotyka na swej drodze, zarówno w Sadze jak i w grach, wielu przeciwników, którzy dotrzymują mu kroku w bezpośredniej walce.
  • Geralt miał romans z Triss MerigoldFringillą Vigo oraz Lyttą Neyd, poległą w Bitwie o Wzgórze Sodden.
  • Wyznał miłość 3 kobietom: Yennefer, Fringilli Vigo oraz Ciri (w grze może wyznać miłość również Triss). Należy jednak napomnieć, że dla Ciri był gotów poświęcić wszystko. Widoczna jest w tym przypadku stereotypowa miłość ojca do jedynej przybranej córki.
  • Driady i elfy nazywają go też Gwynbleidd, co ciekawe w języku walijskim biały wilk to blaid gwyn.
  • Mimo, że był wiedźminem, Geraltowi udało się zawrzeć kilka szczerych i serdecznych przyjaźni, miał także wielu antagonistów, chociażby z powodu mutacji.
  • Gdy Geralt usłyszał, że Cesarz Nilfgaardu chce ocalić świat poprzez spłodzenie dziecka z Ciri (która była córką cesarza) powiedział, że lepiej byłoby gdyby ten świat zginął niż przetrwał dzięki takiej metodzie.
  • Geralt każdego swego konia nazywał Płotka. Przyznał Jaskrowi, że nigdy nie miał konia o innym imieniu.
  • Był sceptycznie nastawiony do świata, problemów i ludzi go otaczających. Głównie dlatego, iż wszystko tłumaczył to poprzez mutację oraz anachroniczność i niezdolność zaakceptowania nowych praw rządzących tym światem.
  • Geralt z Rivii w momentach stresu, chandry i weltschmerzu nader skłonny był do enuncjacji przesadnie emocjonalnych i nie zawsze przemyślanych. Przez lata po jego śmierci modne było wśród innych wiedźminów powiedzonko: „Nie bądź, kurwa, taki Geralt”.
  • Najwięksi wrogowie Geralta: czarodziej Vilgefortz z Roggeveen i wiedźmin Letho z Gulety mogli przy pierwszym pojedynku z Białym Wilkiem bez problemu go zabić. Nie uczynili tego ze względu na pewien sentyment, który czuli do Geralta. Vilgefortz przypłacił za to życiem przy następnym spotkaniu z wiedźminem. Letho mógł przypłacić to swoim życiem (zależy to od wyboru gracza w Wiedźminie 2).
  • Geralt nigdy całkowicie nie wyleczył nogi po walce z Vilgefortzem. W grze Wiedźmin w akcie IV Berengarzwraca uwagę na to, że w wyniku dawnej kontuzji wykonując półobrót podczas walki Geralt odsłania pachwinę.
  • Caed Myrkvid bełt rozorał mu ucho. Gdy później Geralt poprosił Milvę, by zobaczyła co się stało z jego uchem, ta stwierdziła, że jest urwane. W grze Geralt nie ma śladu po wspomnianym bełcie. Można się domyślać, że przy rekonstrukcji ucha pomogła Fringilla Vigo, z którą Geralt miał romans w trakcie pobytu w Toussaint.
  • W 1245 roku zabija Idra, zaczynając swoje polowanie na mutanty Idarrana z Ulivo; ostatnie żyjące dzieło tego czarodzieja zabija w 1373 r. i kończy tym samym trwające 128 lat łowy.
  • Włosy Geralta zbielały nie w wyniku jak się powszechnie sądzi Próby Traw, a w efekcie dodatkowych, eksperymentalnych mutacji, o których opowiada Ioli I w jednym z Głosów Rozsądku.
  • Nie ma talentu malarskiego.
  •  Istnieje stereotyp mówiący o tym, że każdy Riv to złodziej, więc nie cieszą się oni zbyt dobrą sławą.
Źrodło: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Geralt
Google Grafika
CREATED BY RAFAŁ MOLĘDA

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Geralt był synem czarodziejki  Visenny  i (najprawdopodobniej) wojownika  Korina . Krótko po narodzinach został on oddany przez matkę do wiedźmińskiej  Szkoły Wilka  w twierdzy  Kaer Morhen . W trakcie szkolenia na wiedźmina został poddany  Próbie Traw , a następnie  Zmianom , które przeszedł nadzwyczaj dobrze. Został z tego powodu wybrany razem z innymi młodzikami do dodatkowych eksperymentów, które przeżył jako jedyny. Wynikiem tych działań jest brak pigmentu w jego włosach oraz ich mlecznobiały kolor. W efekcie mutacji i treningów zyskał m.in. zwiększony refleks i prędkość, wolniejsze tętno oraz zdolność adaptacji źrenicy do aktualnego oświetlenia. Jego preceptorem mistrzem i mentorem był  Vesemir , nauczyciel szermierki i znawca potworów, to on większości nauczył Wilka wszystkiego, co sam umiał i stał się dla niego bardzo bliski, zastępując Geraltowi ojca. Z czasów szkolenia miał towarzysza i przyjaciela  Eskela  oraz prawdo...
   Wiedźmin 3: Dziki Gon                                  Po odnalezieniu Letho z Gulety – królobójcy działającym na zlecenie  Emhyra var Emreisa , a także po burzliwym zakończeniu obrad w Loc Muinne, Geralt wraz z Vesemirem ruszył na południe, by odnaleźć miłość swego dawnego życia – Yennefer z Vengerbergu. W tym samym czasie armia Nilfgaardu wdzierała się w głąb Północnych Królestw wchłaniając kolejne osłabione państwa. Po półrocznych poszukiwaniach Geralt w zawierusze wojennej odnalazł czarodziejkę w Białym Sadzie. Wiedźmin dowiedział się od niej, że cesarz var Emreis oczekuje go w Wyzimie. Geralt pożegnał się więc z Vesemirem, a następnie udał się z Yennefer i nilfgaardzkimi żołnierzami do Wyzimy. W drodze eskortę zaatakowali jeźdźcy Dzikiego Gonu, jednak wiedźminowi i jego partnerce udało się dotrzeć do stolicy bez uszczerbku. Na prywatnej audiencji u Emhyra Geralt dowiedział...